اجاره جرثقیل در دروس

اجاره جرثقیل

شرکت اجاره جرثقیل یوسفی با تمام قوا اماده است جهت ارائه خدمات اجاره جرثقیل در دروس و کرایه جرثقیل در دروس بصورت 24 ساعته و با بهترین قیمت با وقت قبلی است.

دروس، یکی از مناطق خوش آب ‌و هوا و زیبای شمال شهر تهران است؛ که با یک نگاه می‌توان به قدمت آن پی برد. دروس از نظر جغرافیایی از غرب به خیابان شریعتی، از شرق به خیابان پاسداران و از شمال به منطقه احتشامیه محدود می‌شود. دروس در ذهن تک‌تک ما به‌عنوان یکی از مناطق مرفه نشین و باکلاس حک شده است که این نگرش کاملاً هم درست است. تاکنون دروس به‌ عنوان یکی از پنج محله‌ی برتر تهران معرفی‌ شده است.

محله دروس از جمله محلاتی است در منطقه قرار دارد. بخش عمده‌ای از این محله وقف ‌شده است. از ویژگی‌های خاص محله دروس می‌توانیم به گستردگی پدیده وقف اشاره ‌کنیم، که مخبرالسلطنه هدایت در زمان حیاتش انجام داده است. از جمله وقفیات مخبر السلطنه می‌توان به مسجد هدایت، بیمارستان هدایت، دبستان هدایت، زمین، مغازه و حمام عمومی اشاره کرد.

بیمارستان هدایت در حال حاضر تخریب‌ شده و در حال نوسازی است. همچنین باید بدانید که برخلاف تصور عموم تمامی زمین‌های دروس مربوط به مخبر السلطنه نبوده. بلکه ۲ دانگ محله متعلق به وی بوده و ۴ دانگ دیگر مربوط متعلق به افراد دیگری است که می‌توان گفت ۲ دانگ مخبر السلطنه همچنان دست‌ نخورده باقی‌مانده است.

دو دانگ محله دروس که مربوط به مخبرالسلطنه بوده است، بعد از او وقف اولاد ذکور شده است و این اولاد موظف بودند که درآمدهای ناشی از وقف را به یتیم‌های فقیر و محصل بدهند. از ویژگی‌های دیگر این محله درگذشته و حال، حضور دولتمردان در این محله بوده است.

افراد برجسته‌ای در این محله زندگی می‌کنند که اغلب از رجال و افراد مطرح هستند. حضور افراد با ویژگی‌های مذکور درگذشته‌های دور نیز در این محله دیده ‌شده است. همچنان که خود مخبرالسلطنه هدایت نیز از رجال مملکت بوده است.

درگذشته‌های نه ‌چندان دور تصور بر آن بود که شهرری به‌عنوان نخستین سکونت‌گاه مردم در تهران بوده است ولی با اکتشافات در تپه‌های عباس‌آباد محققان به نتایجی دست یافتند که نشان می‌دهد در محلات شمال تهران مانند تپه‌های قیطریه، محله دروس، پاسداران و… هم شواهدی دال بر سکونت چندین هزارساله در این زمین‌ها وجود دارد. بنابراین می‌توان گفت که محله دروس تهران علاوه بر آن‌که جزء محلات قدیمی تهران به‌حساب می‌آید، از همان زمان گذشته نیز محل سکونت اعیان تهران بوده است.

هم اکنون جهت مشاوره اجاره جرثقیل در دروس و کرایه جرثقیل در دروس با ما تماس بگیرید.

نوشته‌های تازه

چند ستاره متلعق به ماست
چند ستاره از این 5 ستاره متعلق به ماست
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
تماس سریع