انواع بیل مکانیکی

از جمله ماشین های سنگین راه سازی , مهندسی و عمرانی بیل مکانیکی می باشد این وسیله شامل بازوی مفصلی باکت و کابین گردان بر روی خود و در زیر آن نیز زنجیر یا چرخ لاستیکی را برای حرکتش دارا می باشد امروزه پر مصرفترین این نوع ماشین ها نوع دیزلی آن است اگر نسبت به موارد مصرف این نوع بیل ها اطلاع کافی در دست ندارید باید گفت که این نوع دستگاه امروزه از پر مصرفترین ماشین آلات می باشند و از آن ها برای کارهای مختلفی چون حفاری کانال ها , خاک برداری , انواع گودبرداری , حمل اجسام و موارد اینچنینی مورد استفاده قرار می گیرد این ابزار مانند تمام ماشین آلات دیگر در مدل های متنوع و انواع مختلف ساخته می شوند در ادامه به انواع بیل مکانیکی می پردازیم . شرکت اجاره جرثقیل یوسفی همراه شماست با اطلاعات مفیدی از انواع بیل مکانیکی  :

  • تاریخچه بیل مکانیکی
  • انواع بیل های مکانیکی
  • کدام بیل مکانیکی بهتر است ؟

اجاره جرثقیل در 22 منطقه تهران

انواع بیل مکانیکی

تاریخچه بیل مکانیکی

اولین بیل مکانیکی در سال 1836 میلادی توسط شخصی به نام ویلیام اسمیت اوتیس ساخته شد البته از اولین بیل مکانیکی تا کنون این سازه شاهد تغییراتی در ظاهر و نوع خود بوده است امروزه بیل های مکانیکی در انواع مختلف ساخته می شوند .

انواع بیل های مکانیکی

بیل های مکانیکی انواع مختلفی دارند همچنین از لحاظ ساختار نوع موتور , از لحاظ چرخ , ازلحاظ طول بوم همچنین از لحاظ نوع حفاری با یکدیگر متفاوت هستند در ادامه به 5 مورد از انواع بیل مکانیکی می پردازیم .

بیل های مکانیکی کامیونی

یکی از قدیمیترین انواع بیل مکانیکی نوع کامیونی این محصول می باشد در این نوع یک کابین بر پشت کامیون به شکل ثابت نصب شده که از قابلیت چرخش بهره مند است  و بازوی آن از طریق فرمان به حرکت در می آید .

بیل های مکانیکی چرخ لاستیکی

از این نوع در پروژه های راه سازی و ساختمان سازی استفاده می شود این مدل از سرعت بیشتری و توان حرکتی کمتری برای حمل و جابه جایی تجهیزات بهره مند است .

بیل های مکانیکی چرخ زنجیری

از انواع بیل های مکانیکی نوع چرخ زنجیری بوده که از قدرت بالایی برخوردار است اگر کار مورد نظر در سطوح شیبدار , زمین های لغزنده و ناصاف و سنگلاخی است بهترین انتخاب استفاده از نوع چرخ زنجیری این ماشین ها می باشد این ماشین ها از قدرت بالا و سرعت پایین برخوردار هستند در این نوع امکان تعویض دنده نیز وجود دارد این مدل بهترین گزینه و از طرفی نیز مقرون به صرفه و مورد برای کار در زمین های خاکی می باشد .

Bakh loader

نمونه ای دیگر از انواع بیل مکانیکی بکهولودرها بوده که در انواع مختلفی چون ثابت , گردان و کشویی تولید می شوند  در مدل ساختار آن به این شکل می باشد که یک لودر در جلو و یک بیل در عقب آن قرار گرفته است این مدل برای انجام اموری سبک مانند برداشت موانع , خاک برداری های سبک و یا لوله گذاری برای کانال های کوچک مورد مصرف می باشد .

بیل های مکانیکی کششی

این نوع بیل مکانیکی با عنوان کج بیل نیز شناخته می شود بیل مکانیکی کششی به دو صورت بیل با جام پهن و یا جام با عرض کم ساخته می شود و مورد استفاده برای حفاری های آسان و زمین هایی که سختی زیادی ندارند می باشد .

بیل های مکانیکی عنکبوتی

این نوع کارایی بالایی داشته و طرفداران زیادی نیز دارد و در خاک برداری در زمین های شیبدار استفاده می شود برخلاف دیگر ماشین های خاکبرداری دارای یک سری چرخ های نصب شده بر روی پایه های تمام هیدرولیک می باشد و به این امر این امکان را می دهد که سریع تر از شیب و یا تپه بالا رود .

کدام بیل مکانیکی بهتر است ؟

انواع بیل مکانیکی با مارک های مختلف وتوسط کمپانی های تولید کننده متعدد ساخته  روانه بازار می شوند در این میان مارک کوماتسو یا کاترپیلار دو مارک بنام و معروف در بازار هستند اینکه کدام نوع بیل مکانیکی را انتخاب می کنید این امر بستگی به پروژه شما دارد اگر شعاع حرک بیل یا خاک برای جابه جایی زیاد باشد کوماتسو انتخابی مناسب می تواند باشد و اگر در پروژه هایتان نیاز به کار عمیق دارید از بیل های مکانیکی ساخته شده توسط کمپانی کاترپیلاتر استفاده کنید .

چند ستاره متلعق به ماست
چند ستاره از این 5 ستاره متعلق به ماست
[Total: 1 Average: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonتماس سریع