همه چیز درباره جرثقیل

اگر قصد دارید اطلاعات همه چیز درباره جرثقیل  ها را بدانید و از تاریخچه جرثقیل به خوبی آگاه شوید در این سایت ( اجاره جرثقیل یوسفی ) ما را دنبال کنید تا جدا از خدمات شرکت شما را از هر آنچه به جرثقیل ها در تاریخ ثبت شده اند آگاه سازیم .  و به مرور از ساختار جرثقیل ها در این سایت مطالبی را عنوان میکنیم  .

خدمات اجاره بالابر در تهران

جرثقیل باستان 1

تاریخچه جرثقیل

قدیمی ترین جرثقیل متعلق به چه زمانیست ؟

جرثقیل یا بهتر است به زبان فارسی بگوییم ، گرانبر دستگاهی است برای بلند کردن و جابجا کردن اجسامی که از وزن بالایی برخوردار است  . تاریخچه اولین جرثقیل برمی گردد به حدود 4000 سال پیش که توسط مصریان باستان اختراع شد  . این جرثقیل به نام شادوف ثبت شده است .

اجزای جرثقیل شادوف

اجزای شادوف از یک تکیه گاه عموی و همچنین یک تکیه گاه افقی و یک بازوی گردان تشکیل شده است . برای کارکرد جرثقیل شادوف یک وزنه به انتهای بازوی آن قرار میدادند که با آن طرف بازویی جشم مورد نظر را بلند کرده و جابجا میکردند .

همچنین به یکی دیگر از کهن ترین جرثقیل را میشود به یک دستکاه یونانی که آثاری از آن باقیست اشاره کرد . طبق گفته باستان شناسان یونانیان از ی دستگاه چوبی برای جابجا کردن قطعات خیلی سنگین استفاده میکردند  . این دستگاه  تقریبا کار جرثقیل را انجام میداده است  .

حال که از گفته ها و آثار شبیه به جرثقیل بگذریم میخواهیم از آنجایی که جرثقیل ها ثبت شده اند مطالبی را درباره آنها و نحوه کار آنها و تناژی که ساپورت میکنند بیان کنیم .

اجاره جرثقیل یوسفی 09128951816

جرثقیل در دوران یونان باستان

قبل از اینکه به دلیل اصلی و رشد ناگهانی جرثقیل ها بپردازیم شما را با تاریخچه دقیق جرثقیل ها آشنا خواهیم کرد . در دوران یونان باستان در اواخر قرن ششم میلادی از ابزاری برای بلند کردن اجسام سنگین استفاده میشد  . قطعاتی از این دستگاه جرثقیل مانند به جا مانده است که نشان میدهد در دوران یونان باستان از آن برای ساختن معابد استفاده شده است . این دستگاه را در آن زمان رمپ مینامیدند  . رمپ ها تقریبا 200 سال بعد به تکامل بیشتری رسیدند و توسط یک قرقره و یک هندل توانستند در جابجایی های طولی استفده بهینه تری داشته باشند .

اجاره جرثقیل یوسفی 09128951816

جرثقیل در روم باستان

جرثقیل در دوران روم باستان

و اما یونانیا نباستان برای جابجایی بارهای سنگین مجبور به ساخت جرثقیل های بهترو پیشرفته تری شدند و پس از ساخت نمونه اولیه آن به مرور پیرفته تر شد . در ابتدا رومیان باستان جرثقیلی ساختند که آین جرثقیل trispastos نام داشت  . با اینکه با دانش آن زمان ساختن این جرثقیل بسیار کار سختی بود اما با همان اختراع ساده تکامل بشر را به تاریخ نشان داد .

مختصات جرثقیل اولیه در  روم باستان

1.قابلیت حمل و کار کردن جرثقیل تنها با یک نفر

  1. جابجایی اجسام با حداکثز وزن 150 کیلوگرم

اما جیزی نگذشت که جرثقیل دیگری روی کار آمد که آن را PLISPOSTOS  می نامیدند .

مختصات جرثقیل PLISPOSTOS

  1. قابلیت حمل و جابجایی توسط 4 نفر
  2. جابجایی اچسام سنگین تا حداکثر وزن 4000 کیلو

نمونه دیگری ا PLISPOSTSO نیز ساخته شد که با تییراتی در آن  و جابجایی تیرهای چرخری به جای هندل این جرثقیل توانایی جابجایی اجسام را تا سقف 6000 کیلو هم داشت .

با بجا ماندن آثاری از این قبیل جرثقیل و آثار قطعات این نوع جرثقیل ها و سنعت ساخت و ساز رومیان باستان معلوم میشود که رومیان تا چه حدی به صنعت اهمیت میداده اند .

اجاره جرثقیل یوسفی 09128951816

جرثقیل در قرون وسطی

جرثقیل در قرون وسطی

و اما با گذشت زمان و پیشرت غلم و دانش در دنیا  و اهمیت بهتری به استفاده از علم و تکنولوژی  و به قدرت رسیدن در نظام مسلح کشورها و همچنین برای سهولت در ساخت قلعه ها و معابد در ارتفاعات و ایجاد برج های نگهبانی  ، اهمیت به ساخت نسلهای جدید جرثقیل ها روزانه چشمگیرتر شده و چون با وحود این جرثقیل ها بار سنگینی از دوش کراگران و زیر مجموعه ها و اسرا برداشته شد به سرعت جرثقیل ها از حالت دستی به حالت مکانیکی در آمدند . به مرور جرثقیل ها به جای استفاده از چرخ های کشنده ، از سیستم محور و طنابی که دور آن میپیجید استفاده کردند .

اجاره جرثقیل یوسفی 09128951816

جرثقیل در انقلاب صنعتی

نوشته‌های تازه

همچنین میتوانید از طریق گوگل نیز ما را پیدا کنید

جرثقیل ها در عصر مدرن

 جنگ های عحیب و غریب و غارتگری کم کم فرهنگ سازی شده و در عصرهای جدید مردم بیشتر به سمت صنعت و پیسرفت علم و دانش رفتند تا اینکه در نیازهای بیش از پیش صنعت به انواع جرثقیل ها و بالابر ها  کم کم فضایی برای ساخت اولین جرثقیل هیدرولیکی  به وجود آمد . در جریان انقلاب صنعتی در سال 1840  اولین جرثقیل هیدرولیکی تسط ویلیام آرمسترانگ ساخته شد . انگیزه ویلیام و نیاز شدید صنعت به جرثقیل ها باعث شد تا ویلیام تا 20 سال بعد یعنی تا سال 1860  تعداد جرثقیل ها را به 100 عدد برساند .

با پیشرفت جرثقیل ها و بیشتر شدن تعداد آنها به صورت مداوم دلیل بر آن شد تا کهندسان بتوانند مانیزم تناژ جرثقیل را بعدها تنظیم کرده و روز به روز به قابلیت آنها بیفزایند . امروزه در ثنعت میتوانیم انواع و اقسام حرثقیل ها را مشاهده کنیم  .

اجاره جرثقیل یوسفی 09128951816

چند ستاره متلعق به ماست
چند ستاره از این 5 ستاره متعلق به ماست
[Total: 2 Average: 1.5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
تماس سریع