تاریخچه جرثقیل

همه چیز درباره جرثقیل

اگر قصد دارید اطلاعات همه چیز درباره جرثقیل  ها را بدانید و از تاریخچه جرثقیل به خوبی آگاه شوید در این سایت ( اجاره جرثقیل یوسفی ) ما را دنبال کنید تا جدا از خدمات شرکت شما را از هر آنچه به جرثقیل ها در تاریخ ثبت شده اند آگاه سازیم .  و به مرور از ساختار جرثقیل ها در این سایت مطالبی را عنوان میکنیم  .

خدمات اجاره بالابر در تهران

جرثقیل باستان 1

تاریخچه جرثقیل

قدیمی ترین جرثقیل متعلق به چه زمانیست ؟

جرثقیل یا بهتر است به زبان فارسی بگوییم ، گرانبر دستگاهی است برای بلند کردن و جابجا کردن اجسامی که از وزن بالایی برخوردار است  . تاریخچه اولین جرثقیل برمی گردد به حدود 4000 سال پیش که توسط مصریان باستان اختراع شد  . این جرثقیل به نام شادوف ثبت شده است .

اجزای جرثقیل شادوف

اجزای شادوف از یک تکیه گاه عموی و همچنین یک تکیه گاه افقی و یک بازوی گردان تشکیل شده است . برای کارکرد جرثقیل شادوف یک وزنه به انتهای بازوی آن قرار میدادند که با آن طرف بازویی جشم مورد نظر را بلند کرده و جابجا میکردند .

همچنین به یکی دیگر از کهن ترین جرثقیل را میشود به یک دستکاه یونانی که آثاری از آن باقیست اشاره کرد . طبق گفته باستان شناسان یونانیان از ی دستگاه چوبی برای جابجا کردن قطعات خیلی سنگین استفاده میکردند  . این دستگاه  تقریبا کار جرثقیل را انجام میداده است  .

حال که از گفته ها و آثار شبیه به جرثقیل بگذریم میخواهیم از آنجایی که جرثقیل ها ثبت شده اند مطالبی را درباره آنها و نحوه کار آنها و تناژی که ساپورت میکنند بیان کنیم .

اجاره جرثقیل یوسفی 09128951816

جرثقیل در دوران یونان باستان

قبل از اینکه به دلیل اصلی و رشد ناگهانی جرثقیل ها بپردازیم شما را با تاریخچه دقیق جرثقیل ها آشنا خواهیم کرد . در دوران یونان باستان در اواخر قرن ششم میلادی از ابزاری برای بلند کردن اجسام سنگین استفاده میشد  . قطعاتی از این دستگاه جرثقیل مانند به جا مانده است که نشان میدهد در دوران یونان باستان از آن برای ساختن معابد استفاده شده است . این دستگاه را در آن زمان رمپ مینامیدند  . رمپ ها تقریبا 200 سال بعد به تکامل بیشتری رسیدند و توسط یک قرقره و یک هندل توانستند در جابجایی های طولی استفده بهینه تری داشته باشند .

اجاره جرثقیل یوسفی 09128951816

جرثقیل در روم باستان

جرثقیل در دوران روم باستان

و اما یونانیا نباستان برای جابجایی بارهای سنگین مجبور به ساخت جرثقیل های بهترو پیشرفته تری شدند و پس از ساخت نمونه اولیه آن به مرور پیرفته تر شد . در ابتدا رومیان باستان جرثقیلی ساختند که آین جرثقیل trispastos نام داشت  . با اینکه با دانش آن زمان ساختن این جرثقیل بسیار کار سختی بود اما با همان اختراع ساده تکامل بشر را به تاریخ نشان داد .

مختصات جرثقیل اولیه در  روم باستان

1.قابلیت حمل و کار کردن جرثقیل تنها با یک نفر

  1. جابجایی اجسام با حداکثز وزن 150 کیلوگرم

اما جیزی نگذشت که جرثقیل دیگری روی کار آمد که آن را PLISPOSTOS  می نامیدند .

مختصات جرثقیل PLISPOSTOS

  1. قابلیت حمل و جابجایی توسط 4 نفر
  2. جابجایی اچسام سنگین تا حداکثر وزن 4000 کیلو

نمونه دیگری ا PLISPOSTSO نیز ساخته شد که با تییراتی در آن  و جابجایی تیرهای چرخری به جای هندل این جرثقیل توانایی جابجایی اجسام را تا سقف 6000 کیلو هم داشت .

با بجا ماندن آثاری از این قبیل جرثقیل و آثار قطعات این نوع جرثقیل ها و سنعت ساخت و ساز رومیان باستان معلوم میشود که رومیان تا چه حدی به صنعت اهمیت میداده اند .

اجاره جرثقیل یوسفی 09128951816

جرثقیل در قرون وسطی

جرثقیل در قرون وسطی

و اما با گذشت زمان و پیشرت غلم و دانش در دنیا  و اهمیت بهتری به استفاده از علم و تکنولوژی  و به قدرت رسیدن در نظام مسلح کشورها و همچنین برای سهولت در ساخت قلعه ها و معابد در ارتفاعات و ایجاد برج های نگهبانی  ، اهمیت به ساخت نسلهای جدید جرثقیل ها روزانه چشمگیرتر شده و چون با وحود این جرثقیل ها بار سنگینی از دوش کراگران و زیر مجموعه ها و اسرا برداشته شد به سرعت جرثقیل ها از حالت دستی به حالت مکانیکی در آمدند . به مرور جرثقیل ها به جای استفاده از چرخ های کشنده ، از سیستم محور و طنابی که دور آن میپیجید استفاده کردند .

اجاره جرثقیل یوسفی 09128951816

جرثقیل در انقلاب صنعتی

نوشته‌های تازه

همچنین میتوانید از طریق گوگل نیز ما را پیدا کنید

جرثقیل ها در عصر مدرن

 جنگ های عحیب و غریب و غارتگری کم کم فرهنگ سازی شده و در عصرهای جدید مردم بیشتر به سمت صنعت و پیسرفت علم و دانش رفتند تا اینکه در نیازهای بیش از پیش صنعت به انواع جرثقیل ها و بالابر ها  کم کم فضایی برای ساخت اولین جرثقیل هیدرولیکی  به وجود آمد . در جریان انقلاب صنعتی در سال 1840  اولین جرثقیل هیدرولیکی تسط ویلیام آرمسترانگ ساخته شد . انگیزه ویلیام و نیاز شدید صنعت به جرثقیل ها باعث شد تا ویلیام تا 20 سال بعد یعنی تا سال 1860  تعداد جرثقیل ها را به 100 عدد برساند .

با پیشرفت جرثقیل ها و بیشتر شدن تعداد آنها به صورت مداوم دلیل بر آن شد تا کهندسان بتوانند مانیزم تناژ جرثقیل را بعدها تنظیم کرده و روز به روز به قابلیت آنها بیفزایند . امروزه در ثنعت میتوانیم انواع و اقسام حرثقیل ها را مشاهده کنیم  .

اجاره جرثقیل یوسفی 09128951816

چند ستاره متلعق به ماست
چند ستاره از این 5 ستاره متعلق به ماست
[Total: 2 Average: 1.5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonتماس سریع