اجاره جرثقیل در شوش

اجاره جرثقیل سرسبز

شرکت اجاره جرثقیل یوسفی اماده ارائه خدمات اجاره جرثقیل در شوش و کرایه جرثقیل در شوش بصورت 24 ساعته و شبانه روزی (وقت قبلی) با تمام توان میباشد.

محله شوش (شبیر) در شمال غربی منطقه ۱۵ تهران قرار گرفته است. محدوده محله چنین است: از شمال به خیابان شوش شرقی، از جنوب به خیابان های تاجیک رضاخانی جهانیان کوه گچی، از شرق به خیابان هفده شهریور و از غرب به خیابان فداییان اسلام و میدان شوش منتهی می شود. محله های همجوار آن عبارتند از: محله کوثر در شمال، طیب و بیسیم در شرق، مظاهری در جنوب غار-شوش و باغ آذری در غرب. در دوران ناصری دورتادور تهران را دیوارهای بلند فراگرفته و بیرون از این دیوارها نیز خندق حفر شده بود.

ارتباط شهر با بیرون از این دیوارها نیز خندق حفر شده بود. ارتباط شهر با بیرون، از طریق دوازده دروازه در طول دیوار برقرار می‌شد. دیوار جنوبی شهر با خیابان شوش فعلی در حدفاصل میدان‌های شوش و راه آهن منطبق بود. دروازه های جنوبی عبارتند از دروازه خانی اباد دروازه غار ودروازه حضرت العظیم که در حوالی میدان شوش دروازه راه آهن نیز به آن اضافه شد. بررسی نقشه تهران در دوره صفوی تا سال ۱۲۸۴ قمری که شهر گسترش یافت گواه از آن دارد که خیابان مولوی باروی جنوبی شهر بوده و در محل چهارراه مولوی، محل دروازه شاه عبدالعظیم و میدان محمدیه محل دروازه محمدیه بوده است.

این بارو به سمت جنوب حواشی و حومه شهر بوده که پس از تخریب این حصار و ساخت حصارجدید در حدود خیابان شوش دروازه شاه عبدالعظیم به محدوده میدان شوش و به جای دروازه محمدیه، دروازه‌ای به نام خانی آباد در محل تقاطع خیابان های تختی و شوش احداث شده و بین این دو دروازه نیز دروازه ای به نام غار در محدوده میدان شهید هرندی فعلی ساخته می‌شود.

میدان شوش فعلی تا آن زمان معروف به دروازه شاه عبدالعظیم بود و از همان به نام شوش نامگذاری شد که هنوز هم این اسم باقی مانده است. شبیر نام یکی از مالکان این محدوده بود که محله به آن هم مشهور است. قبل از شکل گیری میدان شوش، در این مکان یک غسالخانه و قبرستان وجود داشت.

قبرستان در دوره رضاشاه به باغ جنت اضافه شد و غسالخانه هم سال های بعد تعطیل شد. خیابان درخشنده نیز در زمان قاجاریه قلعه کورها نام داشته است و در زمان پهلوی به دباغ خانه تغییر نام داد. علت این نامگذاری وجود کارخانه های دباغی در آن محدوده و در محله غار در منطقه ۱۲ بوده است.

هم اکنون جهت خدمات اجاره جرثقیل در شوش و کرایه جرثقیل در شوش با ما تماس بگیرید

نوشته‌های تازه

چند ستاره متلعق به ماست
چند ستاره از این 5 ستاره متعلق به ماست
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
تماس سریع